Centrum Tenisowe Jakubowo

602-339-784

Rezerwacja kortów online

Olsztynianin w półfinale Wimbledonu!

Olaf Pieczkowski awansował do półfinału Wimbledonu! Olsztynianin sukces ten odniósł w juniorskim turnieju deblistów, w którym jego partnerem był Czech Jakub Mensik. Niestety, w walce o finał lepsi okazali się Francuzi.

Pieczkowski dobija się coraz odważniej do tenisowej elity, z racji wysokiego miejsca w światowym rankingu olsztynianin wziął udział w trzech wielkoszlemowych turniejach z rzędu. W Australian Open dotarł do drugiej rundy singla i pierwszej debla, trochę lepiej było w Roland Garros, gdzie zaliczył dwie drugie rundy, po czym życiowy sukces osiągnął na trawiastych kortach Wimbedonu. Co prawda w turnieju singlistów odpadł już w pierwszej rundzie, ale za to znakomicie mu poszło w deblu, bo z Czechem Jakubem Mensikiem dotarł do półfinału!
W ćwierćfinale polsko-czeski duet pokonał 6:3, 1:6, 10:6 Chak Lam Coleman Wonga (Hongkong) i Michaela Zhanga (USA).
Niestety, w sobotnim półfinale lepsi okazali się Francuzi Gabriel Debru/Paul Inchauspe. Co prawda pierwszego seta Pieczkowski i Mensik wygrali 6:3, ale w drugim górą byli rywale 7:6 (7-4), którzy kropkę nad i postawili w super tie-breaku, zwyciężając 12-10.
Mikołaj Borkowski, trener Pieczkowskiego, przyznaje, że jest to największy dotychczasowy sukces jego podopiecznego w juniorskiej rywalizacji. Warto dodać, że para Pieczkowski-Mensik odnosi też sukcesy wśród seniorów, bo na swoim koncie mają zwycięstwo w turnieju Futures w Bytomiu.
Olaf Pieczkowski zakończył więc udział w Wimbledonie, natomiast jego trener jutro w Bytomiu rozpoczyna walkę w mistrzostwach Polski.

Źródło: https://gazetaolsztynska.pl/sport/847487,Zyciowy-sukces-Olafa.html