Centrum Tenisowe Jakubowo

602-339-784

Rezerwacja kortów online

Olaf Pieczkowski – Wicemistrz Polski

W Bytomiu zakończyły się 97. Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. Srebrny medal w deblu wywalczył olsztynianin Olaf Pieczkowski!
Nasz region w Bytomiu reprezentowała piątka zawodników: Leticia Matuszewski (Stawiguda), Aleksandra Węgrzyn (RP Sport), Weronika Ejsmont, Mikołaj Borkowski i Olaf Pieczkowski (wszyscy KT Jakubowo).
Ejsmont i Węgrzyn przeszły eliminacje, ale w turnieju głównym było już trudniej. W pierwszej rundzie Ejsmont trafiła i przegrała z rewelacyjnie dysponowaną 35-letnią Martą Leśniak z Wrocławia, Węgrzyn została wyeliminowana przez Darię Kuczer (Szczecin), Borkowski nie sprostał w kwalifikacjach Piotrowi Pawlakowi, który trenuje obecnie w USA (przed laty trenował tam też Borkowski), natomiast Matuszewski odpadła w drugiej rundzie kwalifikacji.
Ejsmont i Węgrzyn nieźle spisały się w deblach, osiągając ćwierćfinały. Najdalej jednak w swoim pierwszym roku seniorskiej gry doszedł 19-letni Olaf Pieczkowski (695 ATP), który był rozstawiony z nr 8, dlatego w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej rundzie Olaf wyeliminował wrocławianina Mikołaja Lisa (6:2, 7:6), po czym w ćwierćfinale rozegrał 3,5-godzinny mecz z zawodnikiem gospodarzy Martynem Pawelskim (490 ATP).
Olaf Pieczkowski: – Walka od pierwszej piłki do ostatniej była bardzo zacięta, a decydującym momentem pojedynku okazały się dwie moje niewykorzystane piłki setowe w tie-breaku pierwszego seta.
Drugiego seta olsztynianin wygrał 6:2, jednak w trzeciej partii uległ Martynowi 3:6. Pawelskiego zatrzymał dopiero w finale Paweł Ciaś (597 ATP), wygrywając 7:5, 6:0.
Jeszcze lepiej spisał się Pieczkowski w turnieju deblowym, w którym jego partnerem był Filip Pieczonka. Kluczowym momentem ich drogi do finału było wyeliminowanie rozstawionej z nr 2 pary Pawlak/Kielan 6:3 6:4. Po zaciętym finale nasza para uległa doświadczonym deblistom Matuszewski/Marek w super tie-breaku 4:10. Cieszymy się z wicemistrzostwa Polski Olafa, bo tym tytułem najlepszy tenisista Warmii i Mazur potwierdził swą pozycję w kraju – powiedział Krzysztof Badurek, prezes Klubu Tenisowego Jakubowo-Olsztyn. – Trzymamy za niego kciuki w turniejach zawodowych, wierząc w jego stały awans w rankingu ATP.

Źródło: https://gazetaolsztynska.pl/sport/952729,Seniorski-sukces-Pieczkowskiego.html