Centrum Tenisowe Jakubowo

602-339-784

Rezerwacja kortów online

Olaf Pieczkowski w Davis Cup

Tenis na Warmii i Mazurach ma swoją historię ,ciekawe postaci wśród niegdysiejszych zawodników ,trenerów czy też animatorów tego sportu. Ma w dorobku mnóstwo indywidualnych i drużynowych sukcesów i medali Mistrzostw Polski. W ostatnich latach region wzbogacił się o nowe obiekty tenisowe gdzie już nie tylko ceglana mączka ale również nowoczesne ,syntetyczne nawierzchnie pozwalają rozwijać umiejętności zawodnikom i amatorom.

Jednak wydarzenia ,którego świadkami byliśmy 16 i 17 września 2022 roku ,w historii tenisa naszego regionu jeszcze nie było !

Oto zawodnik Klubu Tenisowego Jakubowo-Olsztyn 18-letni Olaf Pieczkowski otrzymał powołanie do podstawowego składu reprezentacji Polski na mecz Pucharu Davisa.
Puchar Davisa to wszak najstarsze i największe drużynowe rozgrywki tenisowe ,których pierwsza edycja odbyła się w 1900 roku a idea wykluła się na harwardzkim uniwersytecie.

Ostatnimi laty zawody nieco zmodyfikowano ,skrócono mecze i ilość dni na ich rozegranie oraz uporządkowano tabele. Są to jednak wciąż rozgrywki o ogromnym prestiżu ,porównywalnym z uświęconym tradycją Wimbledonem.

Jako środowisko od lat obserwujące rozwój talentu Olafa Pieczkowskiego ,kibicujące mu w startach juniorskich (w tym roku wystąpił we wszystkich turniejach Wielkiego Szlema jako junior) ucieszyliśmy się ogromnie z powołania do kadry narodowej seniorów. Nie spodziewaliśmy się jednak ,że od razu wystąpi w pierwszym składzie ,jako drugi singlista,w meczu przeciwko Indonezji.
Olaf zagrał dwa mecze ,oba wygrał i przyniósł drużynie dwa punkty. Pod wodzą kapitana zespołu Mariusza Fyrstenberga oraz u boku Kamila Majchrzaka oraz deblistów Łukasza Kubota i Jana Zielińskiego drużyna polska rozgromiła Indonezję 5 -0.

Ten wymarzony debiut Olafa nie byłby możliwy gdyby nie ogrom pracy ,który włożył w osiągniecie aktualnego poziomu,gdyby nie zaangażowanie rodziców ,kolejnych trenerów oraz macierzystego Klubu.
A przecież Olaf dopiero zaczyna trudną drogę w zawodowym tenisie ,zgromadził już 13 punktów ATP i powoli pnie się w górę w rankingu. Obecnie jest na 910 miejscu wśród profesjonalistów.

Mamy nadzieję,że przykład Olafa będzie wskazaniem dla dzieci i młodzieży garnącej się do szkolenia w Klubie Tenisowym JAKUBOWO-OLSZTYN ,iż także w Olsztynie można zdobyć szlify do wspaniałej kariery sportowej.

Krzysztof Badurek