Centrum Tenisowe Jakubowo

602-339-784

Rezerwacja kortów online

Historyczny sukces – pierwsze punkty ATP w karierze Olafa Pieczkowskiego

W sierpniu Olaf Pieczkowski z Olsztyna spełnił jedno ze swoich sportowych marzeń, bowiem w Serbii wygrał turniej ITF Juniors (U18) rangi J1 (wyżej cenione są jedynie wielkie szlemy). Pod koniec października Olaf zaliczył kolejny triumf – tym razem w juniorskim turnieju drugiej rangi na Węgrzech, natomiast w listopadzie nadszedł czas na życiowy sukces w rywalizacji z seniorami! W Turcji w pierwszej rundzie turnieju Antalya Series na kortach ziemnych 17-letni olsztynianin pokonał 6:1, 7:5 rozstawionego z numerem ósmym Czecha Patrika Rikla. Dzięki tej wygranej Pieczkowski oczywiście awansował do drugiej rundy, ale przede wszystkim zdobył pierwszy punkt ATP. Jest to historyczne wydarzenie w historii tenisa na Warmii i Mazurach, bo jeszcze nigdy żadnemu graczowi z naszego województwa nie udało się zapisać w światowym rankingu tenisistów.
W czwartek okazało się, że pierwszy punkt na pewno nie będzie ostatnim, ponieważ w drugiej rundzie tureckiego turnieju Pieczkowski ograł 6:3, 7:6 Ukraińca Ołeksandra Bielińskiego!
W drugim secie Olaf prowadził 3:0, 4:1 i 5:3, a w kolejnym gemie wygrywał 30:15, więc od zwycięstwa dzieliły go już tylko dwie piłki – wyjaśnia trener Borkowski ? Jednak w tym momencie niespodziewanie się zaciął, popełniając dwa podwójne błędy serwisowe z rzędu, w efekcie przegrał gema i doszło do emocjonującej końcówki. Ostatecznie jednak zwyciężył i awansował do piątkowego ćwierćfinału, w którym jego rywalem będzie rozstawiony z dwójką Szwed. Bez wątpienia jest to najlepszy występ Olafa w rywalizacji z seniorami? kończy trener Borkowski
Szwedzka przeszkoda okazała się (jeszcze) nie do przejścia, bowiem Olaf przegrał 1:6, 2:6.


Zródło : Gazetaolsztynska.pl