Centrum Tenisowe Jakubowo

602-339-784

Rezerwacja kortów online

Akcja Dzieciaki do Rakiet zawita do Olsztyna

Druga edycja projektu Dzieciaki do Rakiet wkracza w kluczową fazę. Już w sobotę 2 września akcja zawita do Olsztyna, gdzie na placu przy Galerii Warmińskiej dzieci będą miały szansę zarazić się tenisową pasją. Przez cały dzień będą się tam odbywać bezpłatne treningi tenisowe. Już wkrótce zaś w pięciu olsztyńskich szkołach dzieci będą miały okazję uczyć się podstaw gry w tenisa na lekcjach WF. Rekrutacja szkół startuje w połowie września.

 

olsztyn-650x350

 

Akcja Dzieciaki do Rakiet, realizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców. Jest skierowana zarówno do dzieci, które mają już za sobą pierwsze tenisowe doświadczenia, jak i do tych, które jeszcze nie miały w ręku rakiety. Najistotniejszym elementem akcji jest dobra zabawa. Wykorzystanie różnorodnych ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz elementów innych dyscyplin sportowych sprawia, że treningi tenisa są dla dzieci sportową zabawą. Tak też było podczas ubiegłorocznej edycji akcji, w której wzięło udział ponad 2000 dzieciaków.

Lekcje tenisa w twoim mieście!

Przez całe lato w dziesięciu miastach Polski odbywają się imprezy, na których doświadczeni trenerzy i animatorzy uczą dzieci grać w tenisa. W sobotę 2 września akcja zawita do Olsztyna.

? Nazwa wskazuje, że to akcja dla dzieciaków. Pozornie. Akcja Dzieciaki do Rakiet ma porwać do tenisa nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców i nauczycieli, rozbudzić sportowe zainteresowania całych rodzin oraz wprowadzić zdrowe nawyki w ich codzienne życie. Akcja uczy jak bawić się w sport i jak sport może nas wszystkich porwać w niezwykły świat emocji. Zatem świetnej zabawy, na korcie i poza nim, w życiu! ? powiedział Tomasz Zimoch, komentator sportowy i wielki miłośnik sportu, ambasador akcji Dzieciaki do Rakiet, który będzie gościem specjalnym wydarzenia, a 2 września na placu przy Galerii Warmińskiej na żywo skomentuje tenisowe dokonania najmłodszych.

Lekcje będą całkowicie bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci zostaną podzielone na odpowiednie grupy wiekowe.

? Bardzo się cieszę, że poprzez akcję Dzieciaki do Rakiet setki dzieci w całej Polsce mają szansę spróbować gry w tenisa. Dla mnie ten sport to życiowa przygoda i wspaniała pasja. Nie jest ważne, czy dzięki tej akcji wychowamy przyszłych zwycięzców turniejów wielkoszlemowych. Dla mnie liczy się to, że dzieciaki będą mogły trochę się poruszać, dobrze się bawić i złapać tenisowego bakcyla ? powiedział Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji, który zaczął grać w tenisa w wieku siedmiu lat, a podczas sportowej kariery grał na najwspanialszych kortach na świecie oraz reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich.

Dodatkowe informacje:

Jędrzej Hugo-Bader
Biuro prasowe akcji Dzieciaki do Rakiet
Havas Sports & Entertainment
jedrzej.hugo-bader@havas-se.com
tel. 503 028 680

Izabela Tworzydło
Rzecznik prasowy
Bank BGŻ BNP Paribas
izabela.tworzydlo@bgzbnpparibas.pl
tel. 607 449 849