Centrum Tenisowe Jakubowo

602-339-784

Rezerwacja kortów online

II Olsztynskie Spotkania Tenisowe 20-22 września 2019

Drodzy Przyjaciele tenisa Warmii i Mazur !
Z ogromną przyjemnością zapraszamy na II Olsztyńskie Spotkania Tenisowe w dniach 20-22 września 2019r. Świętujmy nasz Dzień Tenisa w gronie amatorów ,zawodników ,trenerów ,animatorów oraz wszystkich tych,dla których tenis bywa częścią życia. Bawmy się w te dni tenisem ,grajmy rywalizując dla wyniku lub czystej przyjemności . Wymieniajmy poglądy w gronie przyjaciół ,które służyć będą rozwojowi lokalnego tenisa. Miło jest nam również poinformować, iż patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Serdecznie zapraszamy do zapisów.

Dobre dni polskiego tenisa w wymiarze Warmii i Mazur

Dobrze wpisuje się w znakomite ostatnio wyniki polskich tenisistów występ Weroniki Ejsmont w turnieju serii ITF JUNIORS na greckim Cyprze.
Reprezentująca Klub Tenisowy Jakubowo-Olsztyn Weronika wzięła udział w turnieju juniorów w Limassol jako jedna z czterech Polek.
W grach singlowych zajęła trzecie miejsce docierając do półfinału pokonując kolejno:
1.r. Athena Komodromou(CYP)60,61
2.r.Liisa Varul(EST)64,64
QF. Rosaleen Alioussef(nr2)63,60
W półfinale uległa Cypryjce Klio Ioannou 64,36,36.
Jeszcze lepiej Weronika Ejsmont spisała się w grze podwójnej . W parze z Anną Lizą Kus osiągnęły finał pokonując po drodze nr 2 turnieju Austriaczki Nedeljkovic /Pasterk oraz rozstawione z nr 4 Kornieva/Mikhailowa (UKR/RUS).
W finale przegrały z parą Dekkers/Makantasi(Ned/GRE) nr 1 w stosunku 26,36.
Kierujący sztabem szkoleniowym Weroniki trener Ryszard Sosnowski nie kryje zadowolenia i zapowiada dalsze zagraniczne i krajowe starty naszej juniorki. Gratulujemy i czekamy na wyniki

Prezes walczący

Prezes KT Jakubowo Krzysztof Badurek – wielokrotny międzynarodowy mistrz polski ,drugi rok z rzędu próbował swych sił w Mistrzostwach Świata ITF. W ubiegłym roku w Ulm w Niemczech odpadł w pierwszej rundzie singla oraz w drugiej rundzie debla. W tym roku w Lizbonie w Portugalii zanotował pewien postęp wygrywając w pierwszej rundzie z Brazylijczykiem i ulegając po walce Francuzowi w drugiej. W parze z kolegą z RPA przegrał z późniejszymi mistrzami świata w drugiej rundzie.
Życzymy dobrego występu za rok

Liga Jakubowo Jodłowa WMALT 2019 Lato

Sprawnie przebiegają rozgrywki ligowe amatorów w naszym klubie. W czterech grupach walczy zaciekle około 80 zawodników . Wielu z nich przekroczyło już półmetek rozgrywek.
Oto czołówki poszczególnych grup:
GRUPA DABRO-STEPIEN
1.Umbras Marcin
2. Jacyszyn Wojtek
3. Roszkowski Marek
GRUPA ROLAND GARROS
1.Wisniewski Andrzej
2. Gryszczuk Piotr
3. Amielanczyk Wlodek
GRUPA WIMBLEDON
1.Korwek Michał
2.Bugaj Tomasz
3.Karowiec Krzysztof
GRUPA US OPEN
1.Giergielewicz Jarosław
2.Nowogórski Dariusz
3.Oprus Marek

Wszystkie wyniki na http://wmalt.pl

Mistrzostwa Polski Lekarzy 2019

Ogromnego przedsięwzięcia podjął się nasz klub wspólnie z OKT Jodłowa przeprowadzając XXIX Letnie Mistrzostwa Polski Lekarzy w dniach 20-23 czerwca . Około 150 medyków z kraju i zagranicy rywalizowało w rozlicznych kategoriach wiekowych i konkurencjach. Turniejowi towarzyszyły wspaniałe imprezy towarzyszące, dżentelmenska atmosfera oraz znakomita pogoda.
Dyrektor turnieju,notabene znakomity tenisista ,dr Zbigniew Żęgota , określił zawody jako jedne z najlepszych w historii

JP CUP 2019

Nasz Animator zwany Szeryfem Janusz Pieczkowski jak co roku obchodził urodziny na kortach. W KT JAKUBOWO przy współpracy z przyjaciółmi tenisa zorganizował urodzinowy turniej ,w którym walczyło szesnastu znaczących graczy regionu. Oprócz tenisowych starć bawiono się pysznie na imprezach towarzyszących .
Dziękujemy Januszu i jeszcze raz najlepsze życzenia

Bajka tenisowa

W ramach XIII Światowych Dni Bajki (Stwarzyszenie Bajka-pan Leszek Baranowski )na kortach Centrum Tenisowego Jakubowo odbyły się bajkowe gry i zabawy rodzinne. W zabawach wzięło udział kilkadziesiąt osób -dzieci i rodzice. Przy bajkowej muzyce i oprawie plastycznej rysunków tematycznych uczestników, oraz prozdrowotnym poczęstunku  bawiono się tenisem i zabawami z nim związanymi . Całość poprowadziła kadra trenerska Klubu Tenisowego Jakubowo.
Dziękujemy Stowarzyszeniu Bajka oraz BNP PARIBAS!

Zapisy do letniej ligii WM ALT

Rozpoczynamy zapisy do trzeciej edycji Warmińsko-Mazurskiej Amatorskiej Ligi Tenisowej WM ALT 2019. Przewidujemy zorganizowanie 4 grup po 15 tenisistów, podzielonych zgodnie z ich poziomem zaawansowania technicznego, którzy będą rywalizować systemem „każdy z każdym” na kortach; Jakubowo ul. Radiowa i Jodłowa ul. Olimpijska9AE

Zapraszamy na stronę ligii – http://www.wmalt.pl

Zgłoszenia są przyjmowane, sms, telefon, e-maill przez;

Numery telefonów do prowadzących:
Krzysztof Badurek tel.602755773
Ryszard Sosnowski tel.602339784
Mirosław Umbras tel.600168531
Paweł Umbras tel.501434694

Halowa Liga Jakubowo 2019 Nowa formuła podoba się wszystkim

W ostatnich latach mocno upowszechnia się w Polsce nowa formuła rozgrywek tenisowych w ruchu amatorsko-rekreacyjnym. Równolegle do tradycyjnej – turniejowej rywalizacji , jak grzyby po deszczu powstają rozliczne ligi tenisowe, w których uczestnicy walczą przez cały zimowy lub letni sezon najczęściej systemem każdy z każdym.

Zawodnicy chwalą sobie te formę rozgrywek ze względu na jej przejrzystość, możliwość poznania każdego przeciwnika a także rozłożony w dłuższym czasie wysiłek sportowy. Strzałem w dziesiątkę w tym sezonie halowym okazało się utworzenie takiej właśnie Ligi Jakubowo , której rozgrywki trwają na krytych kortach Klubu Tenisowego Jakubowo- Olsztyn przy ulicy Radiowej.

Uczestnicy toczą pojedynki w trzech grupach. Różnica między turniejem a ligą jest wyraźnie widoczna ,choćby w tym, jak wiele pada niespodziewanych rozstrzygnięć i wręcz sensacyjnych wyników. Turnieje ‚pocieszenia nie są potrzebne bo przecież można się odegrać w kolejnym meczu. Prócz emocji spotkaniom towarzyszą: miła dżentelmeńska atmosfera oraz wystarczająca ilość czasu na ich rozegranie, a to duży komfort zarówno z powodu dużego wysiłku fizycznego, jak i znalezienia wolnych chwil po pracy zawodowej. Rozgrywki zakończą się gremialnym turniejem deblowym a najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani specjalnymi trofeami.

Aktualna sytuacja w poszczególnych grupach:

grupa I

1.Podlinski Marcin 27 pkt.

2.Roszkowski Marek 25 pkt.

3.Rapacki Marcin 22 pkt

grupa II

1.Piotrowski Jakub 18 pkt.

2.Wolodkowicz Paweł 16pkt.

3.Domański Andrzej 15pkt.

grupa III

1.Walczak Grzegorz 19 pkt.

2.Korwek Michał 18 pkt.

3.Krajewski Mateusz 16 pkt